Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

29. Bałtycka Olimpiada Informatyczna – 6 medali dla polskich uczniów

29. Bałtycka Olimpiada Informatyczna – 6 medali dla polskich uczniów

Aż 6 medali – 2 złote i 4 srebrne – zdobyli polscy uczniowie rywalizujący w 29. Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej (BOI). Zawody odbywały się na przełomie maja i kwietnia w Lyngby (Dania) i zgromadziły 72 uczestników – laureatów konkursów krajowych. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Laureaci BOI 2023

Zwycięzcą tegorocznych zawodów informatycznych został reprezentant naszego kraju Adam Gąsienica-Samek, uczeń II klasy XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Drugi złoty medal (i 4. miejsce) wywalczył Konstanty Smolira, który uczęszcza do III klasy Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

Srebrne krążki otrzymali natomiast: Marek Muzyka (6. miejsce) i Rafał Mańczyk (8. miejsce) z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu oraz Waldemar Lamandini (9. miejsce) i Olaf Targowski (14. miejsce), uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Wszyscy srebrni medaliści uczęszczają do III klasy.

Opiekunami polskiej drużyny byli Bartosz Kostka i Tomasz Nowak.

Pełen ranking zawodów można znaleźć na stronie www.boi2023.org/results.

Bałtycka Olimpiada Informatyczna

Wydarzenie jest organizowane od 1995 r. i gromadzi najlepszych młodych informatyków z Danii, Estonii, Norwegii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji. W tegorocznej edycji zawodów gościnnie wystąpiła również młodzież z Ukrainy.

BOI  to jeden z bardziej prestiżowych konkursów przedmiotowych. Jego adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wśród medalistów są ci, którzy wykazują się znakomitą wiedzą i ponadprzeciętnymi umiejętnościami z zakresu algorytmiki i programowania. Olimpiada w tym roku odbywała się po raz 29.