Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

Edukacja przez aktywność sportową

Edukacja przez aktywność sportową

Jak żyć zdrowo i w zgodzie z naturą, jak dbać o przyrodę ale też o własne zdrowie tego uczyli się Juniorzy Polskiego Związku Łowieckiego podczas zimowego obozu w Łomży. Wydarzenie otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Wsparcia Edukacji.

Młodzi ludzie z całej Polski uczestniczyli w wykładach, warsztatach i zajęciach w terenie. Juniorzy mieli okazję do spotykań z edukatorami sportowymi i dietetykami oraz zdobywali wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia. Do atrakcji w terenie należały zajęcia na pływalni, próbowanie swoich sił na ściance wspinaczkowej, jazda konna, gry i zabawy grupowe czy doskonalenie umiejętności strzeleckich na strzelnicy w Czerwonym Borze.

Dzięki uzyskanemu w ramach PWE wsparciu finansowemu obóz był bezpłatny, a młodzi ludzie mieli okazję oderwać się od telefonów i komputerów i zobaczyć jak aktywnie i ciekawie można spędzać wolny czas.

Polski Związek Łowiecki jest jedną z 42 organizacji, która w ramach modułu „Edukacja poprzez sport” otrzymała wsparcie z Programu Wsparcia Edukacji, którego celem jest m.in. wspieranie wychowania patriotycznego, rozbudzanie ciekawości poznawczej, promocja zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej czy kształtowanie dyscypliny pracy, determinacji, wytrwałości i konsekwencji.

Na realizację programu, w ramach trzech modułów: „Innowacyjna edukacja” „Edukacja patriotyczna” i „Edukacja poprzez sport” Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło 10 mln zł.