Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

Hydropolis jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w ramach programu „Poznaj Polskę” w 2021 r.

Hydropolis jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w ramach programu „Poznaj Polskę” w 2021 r.

Hydropolis – Interaktywne Muzeum Wody to 7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe, specjalna strefa dla dzieci oraz przestrzeń relaksu. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.

Hydropolis to miejsce, w którym można uczyć się przez zabawę i eksperymentowanie. Na uczniów w każdym wieku czekają multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazujące potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele!


Odwiedzający mogą skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej, w tym z interaktywnych warsztatów. To rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie odkryją związane z wodą zjawiska z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Tematyka zajęć jest dostosowana do wieku uczniów i porusza treści obecne w podstawie programowej.
Wycieczki dofinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” umożliwiają zdobywanie wiedzy w praktyczny sposób i sprawiają, że nauka jest atrakcyjna dla uczniów w każdym wieku.