Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

IX Bałtycka Olimpiada Geograficzna – sześć medali dla polskich uczniów!

IX Bałtycka Olimpiada Geograficzna – sześć medali dla polskich uczniów!

Zakończyły się naukowe zmagania w ramach IX Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej (Baltic iGeo), które w tym roku odbywały się w stolicy Estonii. Polscy uczniowie przywieźli z zawodów sześć medali (jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe). Otrzymali tym samym przepustkę do kolejnego etapu przygotowań – Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej (iGeo). Serdecznie gratulujemy!

Polscy uczniowie wśród laureatów na Balitc iGeo

Złoty medal i 2. miejsce zdobył Maciej Jankowski. Srebro otrzymali: Aniela Pimpicka, Nikodem Doroba i Jakub Cieślik. Brązowymi krążkami zostali nagrodzeni: Jacek Jędraszko i Jakub Pańczak.

Bałtycka Olimpiada Geograficzna

Bałtycka Olimpiada Geograficzna odbywa się od 2014 r. Dotychczas jej gospodarzami były: Łotwa, Litwa, Rosja i Polska. Oprócz samodzielnych zawodów inicjatywa stanowi także etap przygotowawczy do udziału w Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej (International Geography Olympiad, iGeo). Polacy po raz pierwszy wzięli udział w Baltic iGeo w 2015 r. W czasie czterodniowych zmagań uczestnicy rozwiązują testy pisemne, biorą udział w rozgrywkach terenowych i odpowiadają na kilkadziesiąt pytań multimedialnego quizu. Zawody są okazją nie tylko do naukowego współzawodnictwa, ale również szansą do nawiązania międzynarodowych znajomości i poznawania lokalnej kultury. Polska drużyna została wyłoniona w zawodach Olimpiady Geograficznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!