Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

Komiks o Ignacym Janie Paderewskim

Komiks o Ignacym Janie Paderewskim

Nakładem fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie powstał komiks „Paderewski. Wygrał Polskę na fortepianie”. Celem publikacji jest przybliżenie postaci wybitnego pianisty oraz popularyzowanie historii Polski wśród młodych ludzi.

Komiks to atrakcyjna forma przekazu o wybitnym pianiście, kompozytorze i mężu stanu. W ten sposób twórcy chcieli zachęcić młodych ludzi do poznawania naszej przeszłości i postaci Ignacego Jana Paderewskiego. Publikacja zawiera również część z tekstem historycznym i archiwalnymi fotografiami.

Na kartach komiksu znalazły się zapiski z pamiętników artysty, które spisał w latach 30. XX w. Informacje dotyczą wątków z życia rodzinnego, mało znanych szerszemu gronu. Komiks pokazuje artystę jako człowieka, który podobnie jak każdy z nas, boryka się z problemami życia codziennego – podejmuje decyzje, dokonuje wyborów, towarzyszą mu przy tym emocje. Publikacja zawiera również część z tekstem historycznym i archiwalnymi fotografiami.

Egzemplarze komiksu bezpłatnie były przekazywane do wielkopolskich szkół, bibliotek oraz wybranych placówek kultury.

Komiks o wielkim polskim pianiście, kompozytorze, polityku i patriocie powstał nakładem fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie. Autorami komiksu są Witold Tkaczyk i Krzysztof Budziejewski. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Wsparcia Edukacji.