Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

Laboratoria Przyszłości w praktyce – odwiedziny w szkołach

Laboratoria Przyszłości w praktyce – odwiedziny w szkołach

Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości szkoły podstawowe zapewniają uczniom warunki do lepszego nabywania wiedzy i umiejętności, ale też rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Jak ciekawe mogą być zajęcia z wykorzystaniem zakupionego przekonują nas zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu w ramach kółka krawieckiego uczą się szycia na maszynach zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości! Cieszymy się, że sprzęt przynosi im dużo radości, a także daje możliwość tworzenia własnych oryginalnych projektów, takich jak m.in. woreczek na pachnącą lawendę!

Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Ząbkowicach Śl. w ramach zajęć świetlicowych upiekły ciasto czekoladowo-serowo i udowadniają, że dla wykorzystania sprzętu z Laboratoriów przyszłości granicę stanowi tylko wyobraźnia.

Natomiast dla uczniów Szkoły Podstawowej im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Różanie okulary VR nie stanowią już żadnej tajemnicy.

I jeszcze jeden przykład wykorzystania potęgi wyobraźni. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej mieli okazję zabawy klockami TURING TUMBLE budując mechaniczne komputery napędzane kulkami. Efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania.