Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

„Laboratoria Przyszłości” wspierają rozwijanie nowych kompetencji

„Laboratoria Przyszłości” wspierają rozwijanie nowych kompetencji

Dzięki sprzętom z programu „Laboratoria Przyszłości” młodzi ludzie zdobywają nowe kompetencje i rozwijają swoje zainteresowania. Z nowoczesnych pomocy dydaktycznych korzystają uczniowie ze szkół w Jazgarzewie, Częstochowie, Jaksicach oraz Kujakowicach Dolnych. Uczą się programowania w języku Scratch, konstruują roboty edukacyjne, a dzięki goglom VR poznają zagadnienia z geografii, biologii czy astronomii.

W Szkole Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie uczniowie korzystają ze skribotów, drukarek 3D i uczą się z interaktywnych materiałów w technologii 3D. Z kolei najmłodsze dzieci najchętniej budują i projektują z klocków SKRIKIT, co rozwija ich kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. K. Makuszyńskiego w Częstochowie dzięki goglom VR poznają zagadnienia geografii, astronomii, biologii, chemii czy historii. Zgłębiają także tajniki robotyki, używając robotów Photon wraz z kartami i matami tematycznymi.

W naukę programowania angażują się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Mikołaja Kopernika w Kujakowicach Dolnych. Na lekcjach informatyki tworzą w języku Scratch i programują roboty. Konstruują także roboty edukacyjne z Lego Spike Prime oraz Abilix Krypton.