Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

Młodzi matematycy z medalami Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej

Młodzi matematycy z medalami Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej

Znakomicie spisali się polscy uczniowie na trwającej jeszcze 64. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (IMO, Prefektura Chiba, Japonia 2-13 lipca 2023). W rywalizacji wzięło udział 618 uczestników z 112 krajów świata. Nasi reprezentanci łącznie zdobyli 5 krążków – 1 srebrny i 4 brązowe oraz jedno honorowe.

Srebrny medal wywalczył Mateusz Gabzdyl z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej, dla którego to już drugi krążek Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej. W 2022 r. Mateusz również zdobył srebro.

Brązowe medale zdobyli: Konstanty Smolira z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie, Michał Piotr Lipiec i Krzysztof Salata z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, Piotr Maksymilian Miernik z Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Wyróżnienie honorowe zdobył Robert Soboński z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Opiekunami polskiej reprezentacji byli: Tomasz Cieśla oraz Łukasz Bożyk.

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna to najbardziej prestiżowe zawody matematyczne na świecie. W rywalizacji biorą udział uczniowie szkół średnich z całego świata. Jest najstarszą międzynarodową olimpiadą przedmiotową. Pierwsze zawody odbyły się w Rumunii w 1959 r.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych rezultatów!