Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

NPRCZ na Targach Książki i Mediów VIVELO w Warszawie!

NPRCZ na Targach Książki i Mediów VIVELO w Warszawie!

Zakończyły się Targi Książki i Mediów VIVELO 2023 na PGE Narodowym (18-21 maja). Wydarzenie zgromadziło wydawnictwa książkowe oraz wydawców mediów tradycyjnych i internetowych. W jednej przestrzeni zaprezentowano książki i media – w drukowanej odsłonie oraz w wersji cyfrowej, w tym online, audio, wideo i w innych formach zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi.
Istotnym elementem Targów Książki i Mediów  VIVELO 2023 na PGE Narodowym były warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania i prelekcje zarówno dla branży wydawniczej, jak i społeczności czytelników. Jeden z paneli dyskusyjnych „Czytanie ma tylko dobre strony” był poświęcony Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Przedstawiciele beneficjentów opowiedzieli o działaniach realizowanych w ramach inicjatywy. Wśród tematów prelekcji były m.in.: Nowości wydawnicze i nowoczesne narzędzia informatyczne kluczem wzrostu atrakcyjności bibliotek oraz Infrastruktura bibliotek 2021-2025: nowe przestrzenie, nowe media, nowe funkcje.
O tym, jak wprowadzić uczniów w świat literatury mówił dr Artur Górecki, dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego i Podstaw Programowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. W tym kontekście przedstawił działania MEiN na rzecz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Foto: Instytut Książki