Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

Przedszkole Niepubliczne „Złota Rybka” ze wsparciem z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Przedszkole Niepubliczne „Złota Rybka” ze wsparciem z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Minister Przemysław Czarnek odwiedził Niepubliczne Przedszkola „Złota Rybka” w Dominowie. Placówka jest beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

– Chciałem zobaczyć to przedszkole, bo dużo dobrego o nim słyszałem. Chcę jeździć do przedszkoli, żeby zobaczyć, jak się zmieniają – mówił minister Przemysław Czarnek podczas wizyty w placówce, zwracając się do dzieci, nauczycieli i rodziców.

Dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 placówka wzbogaciła się o nowości wydawnicze oraz mogła podjąć działania promujące czytelnictwo. Wysokość wsparcia to 2,5 tys. zł.

Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” w Dominowie

Przedszkole powstało w 2019 r. Obecnie funkcjonują w nim 3 oddziały przedszkolne, do których uczęszcza 54 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Placówka dysponuje 4 przestronnymi salami oraz 2 nowoczesnymi placami zabaw wyposażonymi w urządzenia do integracji sensorycznej.

Przedszkole „Złota Rybka” dba o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych: organizuje zajęcia dodatkowe, takie jak: rytmika, zabawy muzyczne i gry na instrumentach, zajęcia logopedyczne oraz taneczne.