Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

Rozmowy o Wikipedii – bezpłatne webinaria dla uczniów i nauczycieli

Rozmowy o Wikipedii – bezpłatne webinaria dla uczniów i nauczycieli

Centrum Edukacji Medialnej przygotowało dla uczniów i nauczycieli dwa bezpłatne webinaria poświęcone Wikipedii. Podczas spotkania zostaną omówione szanse i zagrożenia związane z nieograniczonym dostępem do informacji w przestrzeni internetowej. Zachęcamy do udziału!

Wikipedia to potężna baza wiedzy. Użytkownicy mogą znaleźć tu informacje na każdy temat. Dla uczniów i nauczycieli źródło to może być niezwykle przydatne zarówno podczas przygotowywania do lekcji, projektów jak i prac domowych. Korzystanie z tego typu narzędzi rodzi jednak również wiele zagrożeń. O tym jak właściwie korzystać z Wikipedii opowiedzą specjaliści z Centrum Edukacji Medialnej podczas najbliższych webinariów. Zachęcamy do udziału zarówno uczniów jak i nauczycieli.

#MEDIAchallenge: Wikipedia dla uczniów – przyjaciel czy wróg?

Webinarium przeznaczone  jest dla uczniów szkół podstawowych (od 7 klasy) i ponadpodstawowych. W trakcie spotkania Klara Sielicka-Baryłka przedstawi możliwości wykorzystania Wikipedii przez dzieci i młodzież. Zapraszamy nauczycieli ze swoimi klasami do obejrzenia transmisji na żywo.

Webinarium odbędzie się w czwartek 19 października w godz. 12:00 – 13:00.

#MEDIAchallenge: Wikipedia dla nauczycieli – szansa czy wyzwanie?

Webinarium skierowane jest dla nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych. Wioletta Matusiak zaprezentuje, jak w inspirujący i twórczy sposób wykorzystać Wikipedię do ubogacenia zajęć lekcyjnych i zachęcenia młodzieży do zgłębiania swojej wiedzy.

Webinarium odbędzie się we wtorek 24 października w godz. 17:00 – 18:00.

Zarejestrowane osoby otrzymają link do transmisji, który mogą wykorzystać np. do wyświetlenia webinarium w klasie.

Centrum Edukacji Medialnej

Centrum Edukacji Medialnej to miejsce dedykowane w szczególności uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcą poznać historię i pracę mediów oraz zagrożenia wynikające z ich rozwoju. Swoją siedzibę ma w Polskim Radiu Kielce (ul. Radiowa 4).

CEM to również interaktywna wystawa, która składa się z 7 edukacyjnych stref (m.in. rozszerzona rzeczywistość, ekran mgłowy, filmy edukacyjne z udziałem znanych aktorów) oraz 3 profesjonalnych studiów (m.in. green screen, Dolby Atmos, studia nagraniowego). Kulminacyjna część ekspozycji poświęcona jest fake newsom i metodom obrony przed dezinformacją. Ogromnym atutem wizyty w tym miejscu jest również możliwość zwiedzenia budynku Radia Kielce i poznanie jego sekretów „od kuchni”. Zachęcamy do odwiedzin!

Więcej informacji na stronie CEM.

Zachęcamy także do obejrzenia materiału filmowego na temat działalności Centrum Edukacji Medialnej.