Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

Szef MEiN w Szczecinku: w przyszłym roku będziemy ogłaszać nabór na kolejne 50 mln zł dla szkół niesamorządowych

Szef MEiN w Szczecinku: w przyszłym roku będziemy ogłaszać nabór na kolejne 50 mln zł dla szkół niesamorządowych

530 tys. zł otrzymało Prywatne Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa w Szczecinku w ramach drugiego rozstrzygnięcia w programie „Inwestycje w oświacie”. Szef MEiN odwiedził szkołę i przekazał symboliczny czek z przeznaczeniem na rozwój infrastruktury edukacyjnej i remonty. Zapowiedział również wsparcie dla szkół niesamorządowych w kolejnym roku.

Jak przypomniał Minister Edukacji i Nauki program „Inwestycje w oświacie” był skierowany do szkół niesamorządowych. To pierwsze tego rodzaju dofinansowanie skierowane do szkół i placówek, w których uczy się 100 tys. dzieci i młodzieży. Dodał, że do samorządów w całej Polsce w ramach dwóch edycji „Polskiego Ładu” trafiło 5,2 mld zł m.in. na budowę przedszkoli, boisk, sal sportowych, rozbudowę i modernizację szkół, rozwój systemu opieki nad małymi dziećmi i uczniami.

Jednocześnie szef MEiN zapowiedział wsparcie dla szkół niesamorządowych w kolejnym roku: – W przyszłym roku, jak tylko uchwalimy budżet, będziemy ogłaszać nabór na kolejne 50 mln zł.

Program „Inwestycje w oświacie” to tylko jedna z inicjatyw Ministra Edukacji i Nauki, których celem jest wsparcie szkół i placówek niesamorządowych. W ramach pierwszej edycji programu „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania” wsparcie otrzymało 42 beneficjentów na łączną kwotę prawie 40 mln zł.

Wsparcie z programu „Inwestycje w oświacie”

Do Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej w Szczecinku w ramach drugiego rozstrzygnięcia w programie „Inwestycje w oświacie” trafiło 530 tys. zł. To środki, które zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie pracowni biologicznej (zakup monitorów, mikrofonów, zakup stołu laboratoryjnego), montaż instalacji fotowoltaicznej oraz inne prace remontowe.

Program „Inwestycje w oświacie” to wsparcie przeznaczone na inwestycje w szkołach, które nie mogły zostać objęte finansowaniem w ramach „Polskiego Ładu”. Nowa inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki wypełnia tę lukę i umożliwia organizacjom pozarządowym, stowarzyszeniom i innym podmiotom prowadzącym szkoły i placówki pozyskanie środków na remonty i rozwój infrastruktury oświatowej.

Łączny budżet programu w 2022 r. to 100 mln zł. Wsparciem zostało objętych ponad 130 podmiotów – w ramach pierwszego rozstrzygnięcia – 58 (blisko 60 mln zł), drugiego – 52 (31 mln zł), trzeciego 21 (9 mln zł).