Programy i przedsięwzięcia Ministra dla uczniów, nauczycieli i szkół

Szkoła w Nowej Wsi ma nową salę terapeutyczną

Szkoła w Nowej Wsi ma nową salę terapeutyczną

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi mogą korzystać z nowo otwartej pracowni terapeutycznej. Powstała ona z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które dzięki zajęciom z wykorzystaniem nowoczesnego wyposażenia będą lepiej funkcjonowały w codziennym życiu.

Zajęcia terapeutyczne

Wyposażenie zakupione dzięki środkom z programu „Aktywna tablica” wesprze terapeutów w pracy z dziećmi. Urozmaici i uatrakcyjni działania terapeutyczne realizowane z wykorzystaniem metod Marii Montesorii oraz pedagogiki zabawy i praktycznego działania.

W sali będą prowadzone: terapia integracji sensorycznej, terapia ręki, trening umiejętności społecznych, logopedia, rewalidacja oraz inne.

Sala terapeutyczna jest wyposażona w: ekran interaktywny, laptopa, tablety, podwiesie do terapii integracji sensorycznej, kokon z piłeczkami, helikopter sensoryczny, piłkę podwieszaną, kolumny i kamienie świetlne, hamak, ścieżkę sensoryczną. Ponadto szkoła zakupiła profesjonalne oprogramowanie do tablicy Smart wspierające rozwój dzieci z afazją, spektrum autyzmu i innymi dysfunkcjami.

Łącznie na doposażenie sali terapeutycznej Szkoła w Nowej Wsi otrzymała z programu „Aktywna tablica” 35 tys. zł.